taluliit nutikas postkast

Parcelsea uus pilootprojekt toob talutoidu veelgi mugavamalt koju kätte

Nutipostkastide tootja Parcelsea alustas koostööd Eesti talunikega, et tuua puhas kodumaine talutoit linlastele mugavamalt kätte.

Projektist rääkis lähemalt ka Taluliidu tegevjuht Kerli Ats. Kuula saade järele Vikerraadiost.

Pilootprogrammi raames paigaldati Parcelsea nutipostkast Tänava talu õuele Läänemaal. Erinevaid maitsesinepeid ning -siirupeid tootva talu peremees Margus Maripuu ütleb, et nutipostkast õuel teeb väiketootja elu lihtsamaks. Varem pidi Maripuu korra või paar nädalas kaugemal elavate klientide tellimustega Haapsallu pakiautomaadi juurde sõitma või katsus asjad sättida nii, et kui Tallinnasse asja oli, viis ka klientide tellimused automaati ära. Kui aga saadetisele kuller järgi tuli, tuli päev otsa kodus oodata, sest kunagi ei tea ju täpselt, millal kuller saabub.

Nüüd aga panen saadetised oma õue peal nutipostkasti ja saan rahulikult oma tegemistele keskenduda ning vajadusel majast eemal olla. Enam pole vahet, kunas kuller jõuab. Pakid saab ta ise postkastist koodi alusel kätte,” kirjeldab Maripuu nutipostkasti eeliseid.

Ka talule lähemal elavate klientide teenindamisel on nutipostkastist abi – varem käisid kohalikud tellijad kaupa kätte saamas eelnevalt kokku lepitud ajal, kuid nüüd saab ka kohalikule tellijale paki nutipostkasti jätta ning kliendile lihtsalt õige PIN-koodi edasi saata. “Kuigi alati on tore klientidega mõni sõna juttu puhuda, saan ma nüüd oma aega paindlikumalt planeerida. Ma ei pea enam tihti kodus ootama, vaid võin minna julgelt mistahes ajal näiteks metsa taimi koguma. Eks ka praegust koroonaolukorda arvesse võttes on mõistlikum mitte paljude inimestega kohtuda,” ütles Maripuu.

tänava talu

Võit on ka linnainimese poolel

Linnas elava kliendi jaoks töötab nutipostkast samal põhimõttel, andes ka sarnased eelised. Kui inimene on kulleriga paki tellinud, ei pea ta enam kodus kullerit ootama ega pakile automaadi juurde järele minema. “Saadad kullerile nutipostkasti PIN-koodi ning ta paneb paki sinna, kui su koduni jõuab. Kui ise töölt saabud, ootab maitsev sinep sind juba ees. Lisaks ei pea muretsema ka selle pärast, et kui Tänava talu sinep juba nutipostkasti toimetatud on, siis näiteks toidupoe kulleril sinu järgmist saadetist kuhugi panna ei ole – postkastil on mitu eraldiseisvat ning erinevas suuruses lahtrit,” avab Parcelsea äriarendusjuht Tanel Raun ostjapoolset kogemust.

Parcelsea ja Tänava talu katsetavad pilootprojekti raames omavahelist koostööd just väiketootja elu kergendamise vaatevinklist. “Meid huvitab nii taluperemehe kui ka tema vanade ja uute klientide kogemus,” ütleb Raun. Pilootprojektist saadud teadmisi on plaanis rakendada Parcelsea pakipostkastide tellimise, paigaldamise ja kasutamise protsessi täiustamiseks vastavalt kasutajakogemusele.

Tänava talu peremehe Margus Maripuuga saad tutvuda video kaudu ka meie esimesest persooniloost!

Nutipostkasti tellimuse saad esitada siit!