Parcelsea laieneb üle Baltikumi, piloteerides ühiselt Leedu ettevõttega teenusplatvormi

Oktoobris laienes Eesti idufirma Parcelsea Läti ja Leedu turgudele koostöös Leedu kinnisvarahaldusettevõttega Civinity. Ühiselt töötatakse välja mudel füüsiliste mugavusteenuste integreerimiseks kortermajadesse ja ärihoonetesse, mis võimaldaks elanikel ja rentnikel kasutada nutipostkaste kõikide toidukaupade, pakkide ning muude koduteenuste vastuvõtmisel ja saatmisel. Eestis arendab Parcelsea teenusplatvormi iseseisvalt. 

Eelmisel nädalal paigaldas Parcelsea Riiasse ja Vilniussesse Civinity poolt hallatavatesse hoonetesse esimesed nutipostkastid, mis võimaldavad majade elanikel ja üürnikel tellida ja kasutada Civinity koduteenuste platvormi teenuseid. Civinity on Leedus, Lätis ja Suurbritannias tegutsev üle 1800-töötajaga elamu- ja ärikinnisvara haldusega tegelev ettevõte. 

Civinity tegevjuht Deividas Jacka sõnus pilootprojekti kohta järgmist: “Online-ostude arv on viimastel aastatel kiiresti kasvanud ja pakikapid ostukeskustes ja büroohoonetes on olnud mugavuse koha pealt mängumuutjad. Mõeldes sellele, mis võiks olla kliendi jaoks veelgi mugavam, otsustasime astuda veel ühe sammu ja tuua pakid inimeste kodudesse, paigaldades nutipostkastid kortermajadesse. See muudab online-ostlemise meie klientide jaoks muretuks.” 

Eestis ehitab Parcelsea teenusplatvormi iseseisvalt. Veebruaris tõi ettevõte turule nutipostkasti abistatud pesuteenuse. Tänaseks on see Parcelsea kõige kiiremini kasvav ärisegment ning oktoobris tõi ettevõte turule uued ja paindlikud pesupaketid. 

Teenusplatvormi tulevikku kommenteeris Parcelsea tegevjuht Andres Sampka järgnevalt: 

“Parcelsea missioon on pakkuda tarbijale soodsam ja mugavam viis majapidamises vajaminevate tegevuste elluviimiseks. Nutiposkast käitub kui sinu isiklik uksehoidja, kes võtab vastu pakke ja annab kullerile seadmeid, tööriistu või riideid hoolduseks. Konsolideerides pakid ja hoolduses käivate tarvikute mahud, suudame viimase miili kasvuhoone gaase vähendada 3-10 korda võrreldes tavaolukorraga, kus autoga käiakse ostukeskustes pakke toomas või asju viimas. Tagasiside kliendiuuringutest annavad kindluse, et ajastus teenuste digitaliseerimiseks on küps.”