Kuidas kasutada Parcelsea nutipostkasti?

See juhend sisaldab teavet Parcelsea nutipostkasti kasutamise kohta: kuidas pakid koju tellida, kuidas muuta PIN-koodi ning kuidas saata pakke.

NUTIPOSTKASTI KASUTAMINE

Parcelsea nutipostkasti kasutamine on imelihtne. Peamised asjad mida silmas pidada: kasuta kojuveoks kullerteenust ning sealjuures ei ole oluline, millist kullerteenust kasutad – kõik kullerid saavad nutipostkasti pakke jätta, sest lahtrid on tühjana avatud olekus!

Avatud olek tähendab seda, et tühjad lahtrid tuleb jätta lukustamata olekusse, et kullerid saaksid sinna pakke asetada. Kullerid ise ilma PIN-koodi teadmata lahtreid avada ei saa. Peale paki sisestamist lukustavad kullerid konkreetse lahtri ning pakk jääb turvaliselt sind ootama! Kui oled paki nutipostkastist välja võtnud, siis jäta lahter taaskord avatud olekusse, et ka järgmised kullerid saaksid sinna pakke tuua.

 1. Ostle ükskõik mis e-poes. Kui paki jätab sulle sõber või tuttav, siis hüppa nr 3. punkti juurde.
 2. Telli pakk endale koju. Kasuta selleks “Kuller koju” teenust ja lisa märkuste lahtrisse info, et sul on Parcelsea nutipostkast. Mõndades e-poodides on eraldi olemas ka “Telli kaubad isiklikku nutipostkasti” (Selver) valik. NB! Tavalisse pakiautomaati tellitud kaubad nutipostkasti ei jõua.
 3. Kuller lisab kaubad nutipostkasti ja sina saad selle kohta sõnumi. Mõndadel juhtudel võib kuller teile helistada ja vajada juhiseid nutipostkasti kasutamise kohta: palu tal avada kaas, seejärel sobiv lahter, palu pakk tühja lahtrisse panna ning lukustada lahter klõpsuga. “Klõps” aktiveerib SMS teavituse ja lukustab lahtri, seega oluline samm kulleri jaoks!
 4. Ava nutipostkast ja võta oma pakk välja. Lukustatud lahtri saad avada PIN-koodiga või SMS kaudu. Lahter jäta “avatud” olekusse, et kullerid saaksid sinna ka järgmised pakida lisada!

NUTIPOSTKASTI NUMBER JA SÕNUMKÄSKLUSED

Nutipostkasti number on see, millelt tuleb kasutajale sõnum, kui lahter lukustada. Sellele samale numbrile SMSi saates saab nutipostkasti ka kaugelt avada ja Pin koodi lähtestada.

Sõnumi sisud ja tähendused:

Open” = Avatakse nutipostkasti lukustatud lahtri kõik lukud. Selleks, et lahtrid avaneksid, peab olema pakikasti pealmine kaas avatud. Kui pakikasti pealmine kaas on sõnumi saatmise hetkel suletud, siis avanevad lukud järgmisel pakikasti avatamisel.

“Pin” = Nutipostkasti kõik koodid lähtestatakse 0000’ks

PIN-KOODI MUUTMINE JA TAASTAMINE

Algseadistuse PIN-kood on 0000, kuid muuda see võimalikult kiiresti ära, et keegi PIN-koodi arvamise teel sinu lahtreid avada ei saaks!

 1. Vajuta PIN-padil „#“ ja sisesta kehtiv PIN-kood (peale paigaldust, kontrolleri vahetust või peale restarti on koodiks 0000). 
 2. Peale kolme lühikest helisignaali tuleb sisestada uus 4-kohaline PIN-kood. 
 3. Seejärel teeb pakikast veel ühe helisignaali ja PIN-kood ongi muudetud.

Saates omaniku telefonilt nutipostkastile sõnum sisuga “Pin” muudetakse pakikasti PIN-kood algseadistuseks ehk 0000. 

LAHTRITE AVAMINE

4-kohalise unikaalse PIN-koodi sisestamisel avanevad lahtrid automaatselt. Nii saavad lahtreid avada kõik, kes PIN-koodi teavad. 

KAUGELT NUTIPOSTKASTI LAHTRITE AVAMINE

Saates omaniku telefonilt sõnum nutipostkastile sisuga “Open” avatakse pakikasti kõik lukud. Kaugelt avamist saab teostada vaid omaniku telefonilt. Omaniku telefoninumber on salvestatud tarkvarasse, et tagada turvaline pakkide üleandmine. Selleks, et lahtrid avaneksid, peab olema pakikasti pealmine kaas avatud. Kui pakikasti pealmine kaas on sõnumi saatmise hetkel suletud, siis avanevad lukud järgmisel pakikasti avatamisel. Sõnumit hoitakse vähemalt 2 päeva.

SÕNUMIGA TEAVITUS

Kui kuller või mõni teine paki toonud isik lukustab lahtri, siis saadetakse koheselt omanikule teavitus SMS-iga. Samuti on juures info millise suurusega lahter suleti (S, M, või L). Näide sõnumist: “L. Delivery.”

AKU KESTVUS

Aku kestab keskmise kasutuse korral vähemalt aasta. Parcelsea teenuse hinna sees on ka kord aastas aku vahetus, et kasutaja ei peaks selle pärast muretsema. Jälgime akut kaughalduse teel ja tuleme tühjaks saades seda kohe vahetama. 

PAKKIDE SAATMINE

Lisateenusena on võimalik Parcelsea nutipostkasti kaudu ka pakke saata ja seda, kui sind ennast näiteks kodus pole. Selleks tuleb kutsuda kuller koju ja panna nutipostkastil saadetise lahtrile oma kood, mille kaudu kuller või sõber paki kätte saab. Eraldi koodi teatud lahtrile saab panna nii:

 1. Vajuta PIN-koodi tahvlil tärni, mille järel teeb nutipostkast 2 piiksu.
 2. Sisesta see sama 4-kohaline kood, mille sa kullerfirmale kirjutasid.
 3. Nüüd teeb nutipostkast 3 piiksu.
 4. Vali paki jaoks sobiv lahter, pane pakk lahtrisse sisse ja lukusta lahter.
 5. Sina saad õigesti toimimise kohta ka kinnitussõnumi (näide sõnumist:”Sending parcel from box: L. Pin code: 1111”).

Seejärel saab kuller selle sama koodiga lahtri avada ja paki toimetada sihtkohta. Sina saad veel viimase SMSi, kui kuller 4-kohalist PIN-koodi kasutanud on (näide sõnumist:”Courier has taken parcel from box: L”).

Lahtrile pandud PIN-kood jääb sellele seni, kuni lahtrile uus PIN kood seadistatakse, üldkoodi muudetakse või lähtestatakse. Kõik lahtri koodid kui ka üldkoodi saab muuta:

TEHNILINE ABI

Kui nutipostkastiga peaks juhtuma tehniline viperus, siis palume helistada 24/7 töötavale Foruse Parcelsea abiliinile: 6889988 või kirjutada parcelsea@forus.ee. Nad oskavad aidata sind nii telefoniteel ja vajadusel saadavad välja ka patrulli.