startup day parcelsea nutipostkast

Parcelsea nipid, kuidas ärifestivalist maksimum võtta!

Täielik võit! Selliste suveilmadega väline demo ala Baltimaade suurimal ärifestivalil on kindlasti koht, kus noore ettevõttena saame silma jääda! Broneerisime koha ja jäime augustit ootama. 

Olime just sama suvi käinud ka Laagri Kodukohvikute päeval, kus mitmed kohvikukülastajad meie nutipostkastiga tutvuda said. Inimesi käis läbi sadu ja nägime, et erapakiautomaadiga päris elus kohtumine ning sellest vabas vormis rääkimine, oli nii meile kui ka kliendile vajalik. Sama mõtlesime ka sTARTUp Day’st, aga seda veel mitu korda suuremana – ilmselt käib sealt läbi mitu sada inimest, kes eraisikuna meie nutipostkastiga tutvuda tahaksid.

Planeerisimegi ürituseks:

  • Erakliendi suunal mitu erinevat auhinnamängu ja mõistatust. 
  • Tõime kohale ahjusooja nutipostkasti.
  • Broneerisime ära kolme tiimiliikme kalendrid Tartu minekuks.

auhinnamäng erapakiautomaat

Kui oli augusti viimane töönädal ja sTARTUp Day festival käes

Kõigile nüüdseks meelde jäänud sajurohke suvelõpp tabas ka Tartut ja fesitvali. Juulis vaimusilmas nähtud välise demo ala rahvamass, kes erinevate loengute vahel ennast Eesti Rahva Muuseumist väljas tuulutada tahavad, oli ennast suurema kiiruga katuse alla sättinud. Peale selle oli demoala oodatust palju ruumikam ja sestap tundus ka meie ala ilma suurema läbikäiguta tühjavõitu. 

Mõistsime, et kuna olime nii ettevõttena kui ka isiklikult esimest korda kohal, siis õpime ühe äriürituse kohta nii mõndagi ja oleme võrreldes veteran startup‘idega üpriski algajad.

Ilmestuseks: teistel ettevõtetel olid toodud varju alla mõnusad diivanid, vaibad, taimed, seinad, riiulid ja isegi ka lõkkealus, mille ümber mõnusalt teiste ettevõtete või investoritega juttu rääkida. Meil oli aga ahjusoe nutipostkast ja kaks kõrget lauda. Samuti olime kogu rõhu pannud külastajatele nutipostkasti tutvustamisele, mitte ettevõtetele ja investoritele nagu ärifestivalile kohane. Kuid kohanesime kiirelt ümber, saime teistelt ettevõtetelt inspiratsiooni ja panime kirja mõtted, kuidas järgmiseks ärifestivaliks valmistuda:

  1. Mõtle üritusest, kui perekokkutulekust. Me kõik startupid oleme ju samas paadis, võtnud ette sama teekonna ja seilanud läbi tormise mere. Nüüd on aeg, kus saab koos üksteise lugusid kuulata, nendest õppida ja võib-olla ka koos lahendus leida. 
  2. Tee olemine koduseks ja mugavaks. Head vestlused sünnivad ka heas atmosfääris – too kaasa mõnus istumisalus (diivanid, kotttoolid vms) ja ilmesta ala koduste elementidega (taimed, raamatud, põrandalambid jne). Olenevalt kohast võid mõelda ka pleedide ja lõkkealuse kaasa toomisele. Samuti nagu külalistele ikka – paku miskit head!
  3. Ole avatud, käi seminaritel ja tutvu inimestega. Selline ärifestival on just hea alus kasulike teadmiste ja tutvuste loomiseks. Sinuga on ühel üritusel täpselt samasugused inimesed, kellel on sarnased kasvuplaanid või kes on sarnase tee juba läbi sammunud. Äkki just sealt leiad selle äriidee, suuna, õpetuse või inimese, keda sa nii kaua otsinud oled!

erapakiautomaat startup

Kokkuvõttes oligi üritus meile kasulik just sotsialiseerumise aspektist. Saime näost näkku kohata mitmeid investoreid ja kaas-startuppereid, kellega olime koroona ajal enamasti onlines suhelnud. Kohapeal vestlused nendega olid pikad, õpetlikud ja põnevad – hoopis midagi muud kui läbi interneti! Saime palju julgust, tagasisidet ja konstruktiivset kriitikat edasi tegutsemiseks. See energia, mis sTARTUp Day’lt meisse sisendati on võimas ja juba ainuüksi sellepärast jäime üritusega rohkem kui rahule! Aitäh kõigile, kes sinna panustasid!

Parcelsea tegemistel saad hoida silma peal meie sotsiaalmeedia kanalites ning ka uudiskirjas! ⬇️