Parcelsea nutipostkast Saksamaal

Parcelsea maandus Saksamaal

Saksamaa vallutamisest kirjutas ka Geenius ja kaasasutajad Andres Sampka & Indrek Jürgenson arutlesid Saksamaa turueeliste üle Raadio Kuku Restart saates!

Kuidas neil läheb, kuidas me üldse Saksamaale jõudsime ning millised vallutusplaanid on meil 2022. aastaks? 

Siht Saksamaale

Sügisel testisime pea 10s Euroopa riigis huvi Parcelsea nutipostkastide vastu ning potentsiaalsete riikide valimiseks kombineerisime e-kaubanduse populaarsuse ja pakilogistika andmestikud ning testisime andmestiku analüüsist tekkinud hüpoteese digiturunduse abil. Kampaaniatulemuste abil selgitasimegi välja kõige potentsiaalikamad sihtturud Parcelsea nutipostkastide jaoks. Saksamaa oli üks nendest ning võttes arvesse kõiki erinevaid faktoreid saime aru, et Saksamaa on riik, kuhu peame esimeste seas minema. Mõeldud, tehtud!

Turu teste tegime lihtsamate maandumislehtede abil kohalikes keeltes, nüüdseks oleme lansseerinud ka ametliku saksa Parcelsea kodulehe, mida võite julgelt enda Saksa tuttavatega jagada! Tänaseks on juba sadu sakslaseid endale nutipostkasti tellinud, kellele nüüd järgemööda nutipostkaste paigaldame. Esimesed saavadki juba sel nädalal enda Parcelsea nutipostkastid kätte või on selle juba kätte saanud.

Kolm päeva ja 7 linna

ParcelSea paigaldus Saksamaal

Kolme päeva jooksul läbib meie paigaldusmeeskond sadu kilomeetreid ning paigaldavad esimese partiina paarkümmend Parcelsea nutipostkasti. Esimesed paigaldused toimuvad Düsseldorfi, Dortmundi ja Hamburgi piirkondades. „Nendest piirkondadest on meie vastu kõige suurem huvi ning nüüd anname endast järgemööda kõik, et kõik piirkonna huvilised saaksid enda Parcelsea nutipostkasti võimalikult kiiresti oma koduõuele. Logistilises mõttes on Saksamaa veidi keerukam kui Eesti ning kuigi tellimusi on pea igast Saksamaa otsast, peame paigaldusprotsessi targalt planeerima ka ressursside poolest. Tegeleme Saksamaa meeskonna komplekteerimisega, seniks lahendame olukordi ise – just seepärast paigaldame esimesi Saksamaa nutipostkaste mina ja meie insener Silver,“ kommenteerib Parcelsea kaasasutaja Tanel Raun.

„Saksamaa otsus ei olnud meil kusjuures prioriteedina 2021. plaanides sees, sest palju loogilisemad tundusid esimesteks välisriikideks just meie põhjanaabrid – Soome ja Rootsi,“ lisab Parcelsea asutaja ja tegevjuht Andres Sampka. „Soome oli meil kohe plaanides sees, kuid peale suvist turutesti otsustasime jätkata tellimuste kogumist lisaks ka Saksamaal. Numbrid rääkisid enda eest ning otsustasimegi B2C fookuse suunata just Saksa turule – potentsiaal on üüratu. Soomes tegutseme edasi B2B kokkulepetega ning läbirääkimised on lõpusirgele jõudmas mitmekümne posti-, logistika- ja kaubandusettevõttega.“

Kuhu edasi?

„2022. üheks põhifookuseks saabki olema lisaks Eestile just Saksamaa turg, kus tegeleme ka juba kohaliku tiimi komplekteerimisega ning planeerime kohaliku esinduse avamist,“ lisas Sampka. „Paralleelselt toimetame oma koduturul Eestis ning töötame mitmete uute tarkvaralahenduste kallal, millest ka peagi räägime. Oleme saanud enda klientidelt ka väga väärtuslikku tagasisidet uute funktsionaalsuste ja lahenduste osas, millest mõned lansseerime juba lähiajal. Startupis muutub maailm kiiresti ning vaadates 2021 plaanidele ja reaalsusele otsa, siis ei saa välistada, et oleme järgmisel aastal ka juba kanda kinnitamas näiteks Kanadas ja arendamas uudseid lahendusi, miks mitte näiteks droonide abil pakkide laiali vedamist?“  

Hoia silm peal meie sotsiaalmeedia kanalitel, kuna uudiseid meie tuleviku plaanidest otse Parcelsea kaasasutajatelt saad kuulda peagi!

PS! Kui tahad nutikat abilist ka endale rentida, siis Parcelsea nutipostkasti tellimuse saad esitada siit