Parcelsea co-founders Indrek Jürgenson and Andres Sampka

Viimsi garaažist välja kasvanud nutipostkastide võrgustikku ehitav iduettevõte Parcelsea kaasas ligi miljon eurot!

Oma esimese rahastusringi edukalt läbi viinud Eesti idufirma Parcelsea kaasas oma nutipostkastide võrgu ehitamiseks Eestis ja välisturgudel 935 000 eurot. Kaasatud investeeringud suunatakse tootearendusse ja tootmisesse: aasta lõpuks on ettevõtte eesmärk paigaldada 1000 nutipostkasti üle Eesti ning arendada uusi funktsioone ja teenuseid, näiteks pakkide saatmine ja tagastamine, toiduainete külmutamine ja erinevaid targa kodu lahendusi.

Ettevõtte esimest rahastusringi juhtis investeerimisfond Superangel ning investorite hulgas on lisaks tuntud ettevõtjatele ja investeerimisfondidele (Superangel ja United Angels) ka Eesti iduettevõtluse koorekiht: Taavi Madiberk (Skeleton Technologies), Kristjan Vilosius (Katana MRP), Taavi Tamkivi (Salv), Triin Hertmann ja Alvar Lumberg (Grünfin) ning palju teised.

Mis on Parcelsea nutipostkast?

Parcelsea nutipostkast isiklik pakiautomaat erapakiautomaat kodupakiautomaat

Parcelsea nutipostkast on Eestis välja töötatud ja uudse ning pilkupüüdva disainiga isiklik pakiautomaat, mis koosneb kolmest erineva suurusega lahtrist ning mahutab üheaegselt erineva suurusega pakke, kirju ja kuni viis toidukotti. Tegemist on avatud lahendusega, mis töötab juba täna kõikide kullerettevõtetega. Pakke saavad omanikule jätta ka sõbrad ja naabrid, sest nutipostkasti kasutamiseks ei ole vaja eraldi rakendust.

Parcelsea fookuses on hetkel eramajad, ridaelamud ja  paarismajad. „Tahame pakkuda nutikat kodupostkasti, mis on alati kodus ja ootab, et kõik pakid, toidud ning sõbralt-sõbrale kaubad saaksid kontaktivabalt omanikule toimetatud“, tutvustab Parcelsea tegevjuht ja kaasasutaja Andres Sampka. „Näeme tootes suurt potentsiaali, sest tavalised postkastid on ennast ammendamas ning erinevaid pakke jõuab täna kodudesse rohkem kui kirju või ajalehti“, lisab kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Indrek Jürgenson.

Kuidas on Parcelseal tänaseks läinud ja kuidas siia punkti jõuti?

Parcelsea nutipostkast isiklik pakiautomaat erapakiautomaat kodupakiautomaat

„Esmase toote (MVP ehk minimum-viable-product) viisime ideest toimiva lahenduseni nelja kuuga“, kommenteerib Parcelsea asutaja ja tegevjuht Andres Sampka. „Kõige raskem osa tootearendusprotsessis oli kõikidest headest ideedest valida lihtsaim ja töökindlaim lahendus ning samal ajal hoida minimalistlikku disaini.“

„Teenuse poolelt oli alates esimesest päevast eesmärk testida kontaktivaba pakkide kohale toimetamist päris keskkonnas koos klientide ja kullerettevõtetega. Suur tänu kõigile meie pilootklientidele nende väärtusliku tagasiside eest, tänu millele oleme teinud arenduses mitmeid muudatusi“ lisab ta.

„Oleme liikunud Viimsi garaažist oma kontorisse Pirital ning arenduspartneriks kaasanud Eesti kapitalil põhineva Hoobi, kes on ka üks meie investoritest. Täna on Parcelsea meeskond 9-liikmeline. Töötame ühise eesmärgi nimel muuta viimase miili kullerteenus kõikide osapoolte jaoks mugavamaks,“ kommenteerib kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Indrek Jürgenson.

„Eeltellimine on ületanud ootusi. Kõige enam nutipostkaste on tellitud suurematesse linnadesse ja nende eeslinnadesse. Mais paigaldame kodudesse mitusada isiklikku nutipostkasti. Aasta lõpuks on eesmärk jõuda vähemalt 1000 toimiva nutipostkastini üle Eesti,“ lisab äriarendusjuht Tanel Raun.

Miks näevad investorid Parcelseas potentsiaali?

Parcelsea nutipostkast isiklik pakiautomaat erapakiautomaat kodupakiautomaat

Investeerimisringi juhtinud Superangeli sõnul on Parcelsea’sse investeerimise peamine põhjus asutajate meeskond, kellel on valdkonnas tugev kogemus ja visioon. Turgu vaadates on Parcelsea äri toetamas e-kaubanduse jätkuv kasv ning pakkide kontaktivaba käitlemise trend.

Superangel on ka varem investeerinud tehnoloogiaettevõtetesse, mis lahendavad nii inimeste kui kaupade transportimisega seotud väljakutseid – Ziticity, Bolt ja Starship Technologies. Kõigi ettevõtete vahel näevad nad ühiseid koostööpunkte, mis aitaksid klientidele veel rohkem väärtust luua.

„E-kaubandus on hiljuti paljudes kategooriates mitmekordse kasvu läbi teinud ja olemasolevad lahendused kaupade kätte saamiseks ei pea enam mahule vastu. Nutipostkastist saab üks targa linna infrastruktuuri võtme-element, “ kommenteerib varajane Parcelsea investor ja IT-visionäär Taavi Kotka.

Kaamos Kinnisvara tegevjuht Priit Uustulnd hindab Parcelsea pühendunud eestvedamist ja professionaalset meeskonda: „Nutipostkast on turu ootustele vastav toode ning asutajatel on tugev know-how ning arenduskompetents. Need on head eeldused olla turul edukas ja arendada koostöös välja toode, mis vähendab klientide transpordikulu ja hoiab kokku nende aega.“

„Otsime sünergiat, mis loob lisaväärtust meie enda ärivaldkondadele. Näeme, et koostöös on meil võimalus arendada välja erakliendile väärtust pakkuv toode, mis vähendab nende kulutusi transpordile ja hoiab kokku nende aega.“

Millised on Parcelsea lähituleviku plaanid?

Parcelsea nutipostkast isiklik pakiautomaat erapakiautomaat kodupakiautomaat

Täna on peamine fookus isiklike nutipostkastide arendamine, täiustamine ja paigaldamine. Vastavalt klientide ja turu tagasisidele töötatakse mitme nutipostkasti versiooni kallal, mis sobivad erinevate vajadustega era- ja äriklientidele.

Järk-järgult on plaan pakkuda ka lisateenuseid nii ettevõtetele kui erakliendile – näiteks pakkide saatmise ja e-poodi tagastamise võimalust ning arenduskavas on ka mitmed kasutaja elu mugavamaks muutvad targa kodu lahendused.

Suve lõpus alustatakse esimeste pilootidega eksportturgudel Soomes ja Rootsis ning kaugem plaan on vallutada Eestis toodetud nutipostkastidega terve maailm, millega toetada Eesti innovaatilise digiriigi kuvandit ühe käega katsutava edulooga.